Trnavský Jazzyk 2022: Zuzana Mikulcová Band

Typ eventu
koncert
dátum
14. 07. 2022
čas
20:00
Miesto
Nádvorie
Vstupné
Vstupné voľné pre všetky koncerty

Mesto Trnava v spolupráci s Nádvorím pripravilo v poradí už 19. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk. Tento festival má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku.

Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz. Žánrová rozmanitosť Jazzyku prináša do mesta nevšednú hudobnú energiu.

Zuzana Mikulcová

Zuzana pochádza z Rimavskej Soboty, vyštudovala Pražské konzervatorium a VŠMU v Bratislave. Autorské projekty speváčky sa pohybujú na pomedzí viacerých žánrov s výraznými prvkami pop-soulu a elektronickej hudby. Jej druhý album Dievča z roku 2018 sa dostal do výberu 50 najlepších albumov roka podľa redakcie Hudba.sk. Speváčka s kapelou vystúpila ako predskokanka Lise Simone a José Jamesovi v Slovenskom rozhlase a Jamesovi Bluntovi v NTC. V roku 2010 sa stala Novou tvárou slovenského jazzu. Do jej najnovšieho audiovizuálneho projektu Fúzie sa zapojili hudobníci z Česka, Maďarska a Slovenska, medzi nimi Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König, Lara Abou Hamdan či Gábor Tokár.

DJ Foolk

Dušan Vančo, tiež známy ako Foolk je producent, skladateľ a umelec. Jeho umelecká púť sa začala niekedy na prelome tisícročí, kedy býval častým návštevníkom klubu Art Jazz Gallery v Piešťanoch, ktorý vlastnil v tom čase jazzový bubeník Dodo Šošoka. Koncerty a fascinujúca atmosféra týchto priestorov v ňom zanechali veľmi silné dojmy, čo sa neskôr prejavilo aj v jeho tvorbe. Jeho výnimočná a kreatívna práca so zvukovými samplami vytvára komplexné mozaiky vkusne doplnené elektronickou hudbou. Má na konte už dva štúdiové albumy a niekoľko EPčiek. Jeho skladby sú hrávané aj v zahraničí, napríklad aj hudobnou žurnalistkou Mary Anne Hobbs. Jeho druhý album „Millions Of“ získal cenu Radio_Head Award v kategórii elektronický album roka 2014.

Lineup:
20.00 h Zuzana Mikulcová
21.15 h DJ Foolk

Festival organizuje Mesto Trnava s finančnou podporou Nádvoria – priestor súčasnej kultúry a Trnavského samosprávneho kraja. Cieľom je teda spoločným úsilím priniesť návštevníkom atraktívny program. Festival je tiež vďaka tejto podpore zdarma. Veríme, že Trnava je a naďalej bude mestom, ktoré pôjde Slovensku príkladom v prístupe ku kultúre a v spájaní síl.

Celý program nájdete na www.trnavskyjazzyk.sk.