Uhol_92: Apokabaret

Typ eventu
Divadelné predstavenie
dátum
18. 10. 2021
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné: — v predpredaji: 5 € — na mieste: 8 € — zľavnené (seniori, študenti, ŤZP): 4 €

Apokabaret je pred-apokalyptický kabaret, divadlo k pivu aj nealku v rytme synthpopu. To, že sa blíži koniec sveta, už vieme. Pripravte sa však na apokalypsu spolu s nami.

Žánrovo rôznorodým prístupom pripomína ekologické hrozby blízkej budúcnosti a civilizačné neduhy, ktorým sa spolu oddávame, komentuje s očistným humorom. Divadlo, hudba a apokalypsa vstupujú do večerného posedenia. Stretnú sa poslední svojho druhu: Jež, Zajačica, Žaba, Dážďovka a Trúd. Všetkých čaká povinný ozdravný pobyt a množenie sa v mene záchrany civilizácie. Niektorí majú však iné plány…

Námet, réžia: Alžbeta Vrzgula
Výtvarno: Alžbeta Kutliaková
Hudba: Martin Iso Krajčír, Daniel Fischer a kol.
Hrajú: Daniel Fischer, Katarína Gurová, Martin Iso Krajčír, Lena Libjaková, Igor Schlosser, Peter Tilajčík
Produkcia: Katarína Marková
Asistentka produkcie: Alžbeta Gertli
Pohybová spolupráca: Zuzana Sehnalová
Svetelná a scénografická spolupráca: Lukáš Radošovský

Uhol_92
je profesionálne nezávislé divadlo. Zakladajúcimi členmi sú Peter Galdík, Jakub Szatinský a Alžbeta Vrzgula. Ich tvorba je spoločensko-politickým komentárom, pracujú so živými a angažovanými témami, ku ktorým pristupujú s kritickým odstupom a humorom. Ich tvorba sa stretáva s diváckym aj odborným ohlasom, o čom svedčia aj hosťovania na festivaloch a získané rezidencie.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.