unMUTE: hackedepicciotto (DE), support Ondrey Zintaer (SK)

Typ eventu
koncert
dátum
14. 03. 2024
čas
20:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
fb event
Vstupné
predpredaj: 15 EUR, v deň podujatia: 20 EUR, študenti, seniori a ZŤP: 10 EUR

Za projektom “hackedepicciotto“ sa skrýva zakladajúci člen a basgitarista legendárnych Einstűrzende Neubaten Alexander Hacke! So svojou manželkou Danielle de Picciotto brázdia Európu so svojím experimentálnym projektom.

V Malom Berlíne odohrajú exkluzívne jediný koncert na Slovensku!

Alexander Hacke písal s Blixom Bargeldom a Einstűrzende Neubaten hudobnú históriu. Nežije však zo svojej slávy, ale pracuje na rôznych projektoch. Jeho manželka Danielle de Picciotto sa podieľala na projektoch ako Love Parade či kultových Crime & City Solution a mnohých ďaľších. Ako hackedepicciotto vydali už celých sedem albumov. Tvoria často na výnimočných miestach s rôznou históriou a rôznymi spôsobmi. Ich tvorba je silno koncepčná, obsahuje drony, hluk, slákové nástroje, hovorené slovo, meditatívne pasáže ako aj rýchlejšie songy. Sú ako mix OM, Suicide, Dead Can Dance, Low či Arvo Pärt.

Support: Ondrey Zintaer
je košický hudobný experimentátor, básnik a hudobný publicista. Experimentovanie s elektronickou hlukovou a dronovou hudbou v posledných rokoch premiešava s voľnou improvizačnou hrou na saxofón, basgitaru či prednesom vlastných veršov inšpirovaných neveselými aspektmi dnešnej doby.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.