unMUTE: Tittingur (SK) + Orient (CZ)

Typ eventu
koncert
dátum
01. 04. 2023
čas
20:30
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
fb event
Vstupné
predpredaj: 5 EUR, v deň podujatia: 8 EUR, študenti, seniori a ZŤP: 4 EUR
Malý Berlín spája sily s Kubikom a privezie vám dve výnimočné hudobné zoskupenia. Z Prahy dorazí kapela Orient a večer vyšpičkujú stále lepší a lepší elektronickí guru Tittingur.

Tittingur
sú jeden z prvých počinov stále sa rozrastajúceho a originálneho labelu Weltschmerzen. Za týmto názvom sa skrývajú Dominik Suchý a Matúš Mordavský. Ťažkotonážne elektronické duo skúma fyzické hranice udržateľnosti cez prizmu digitálnych nástrojov a ťaživých beatov. Prezentujú sa údernou elektronikou postavenou na troskách noise-rockovej kapely. Často používajú terénne nahrávky s pridaním špinavej lynchovskej atmosféry, hlukových samplov a sonickej masy zvuku. Koncerty sú plné brutálnych stroboskopov, dymu a pohlcujúcej atmosféry.

Orient
Pražská štvorica Orient má za sebou slušnú hudobnú históriu. Obsadenie sa viackrát menilo a ustálilo sa na súčasnej zostave, ktorá zavíta do Malého Berlína. Prvotne sa zaoberali prieskumom elektronického diania, čo z nich robilo experimentálnu kapelu s nevšednými prvkami. Časom sa zatúlali do ich tvorby aj tradičnejšie nástroje, a tak okrem bicích a basy zahrajú na perkusie, dychové nástroje či na starých syntezátoroch, ktoré v ich prevedení znejú veľmi zaujímavo. Výnimočná štvorica sa u nás predstaví po prvýkrát.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu ďakujeme mediálnym partnerom: trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.