Veronika Kurcinová: 128 cm

Typ eventu
vernisáž
dátum
29. 02. 2024
čas
18:00
Miesto
Čepan Gallery
Vstupné
zdarma

Výstava 128 centimetrov bude o živote v nekonvenčných rozmeroch. Grafická dizajnérka Veronika Kurcinová má totiž presne 128 centimetrov. Jej výška prináša každý deň nové výzvy a to aj v úplne obyčajných situáciách.

„Meriam úbohých 128cm, ale po zaokrúhlení skvelých 130cm.”

Interaktívna výstava predstaví Veronikinu autorskú knihu Pohľad zdola, v ktorej prostredníctvom ilustrácií, fotografií a citátov s veľkou dávkou nadhľadu a humoru zachytáva to, ako vidí svet z jej uhla a tiež to ako na jej výšku reaguje okolie.

„Jednou z motivácií, ktoré som pri jej tvorbe mala, bola snaha ukázať zdravým ľuďom, ako my, ktorí máme hendikep, žijeme. Ale zároveň som chcela aj hendikepovaným ukázať, aby svoje postavenie dokázali brať s nadhľadom.”

vernisáž: 29. 2. 2024 o 18.00 h.
kurátorka: Soňa Mikulášová
trvanie výstavy: 29. 2. – 7.4. 2024
otvorené denne: 11.00 h. – 19.00 h.
Adresa: Čepan Gallery, Nádvorie, Štefánikova 3, Trnava

Veronika Kurcinová
Pochádza z obce Zuberec na Orave. Absolvovala odbor propagačné výtvarníctvo na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku a aktuálne ešte stále študuje v šiestom ročníku v Ateliéri vizuálnej komunikácie u prof. Mariana Oslisla na Fakulte umení TUKE v Košiciach. Za bakalársku prácu Pohľad zdola v roku 2021 získala druhé miesto v českej knižnej súťaži Book in Progress a v roku 2022 získala tretie miesto v súťaži Zlín Design Week. Od roku 2023 je aktívnou freelancerkou. Aktuálne stážuje v Poľsku v štúdiu Wzorro design v Katowiciach a je spoluzakladateľkou kreatívneho dua s názvom duo.jedenapól.

IG: pohladzdola, IG: veronakurcin

Výstavu z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Prevádzku galérie podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj. Mediálni partneri: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.