WCK v Trnave: Mexiko

Typ eventu
prednáška
dátum
22. 02. 2024
čas
19:00
Miesto
Malý Berlín - Hlavná sála
fb event
Vstupné
7 EUR

Päťtisícové aktívne sopky, pyramídy a ruiny predkolumbovských miest, nádherné historické koloniálne mestá, ale aj odľahlé indiánske dedinky. To všetko nájdete v Mexiku, o ktorom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Horúce tropické pralesy, suché pláne s obrovskými kaktusmi, príjemne svieže náhorné plošiny s ihličnatými lesmi, či údolia porastené obrovskými plantážami agáve na výrobu tradičného mezcalu. S Whiskym navštívime surferské mestečká, ľudoprázdne pláže Pacifického pobrežia aj pulzujúce tržnice. Ochutnáme skvelé jedlo a spoznáme príjemných ľudí.

Whisky
Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, civilne Miloslav Láber, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta mnohé svoje zážitky a fotografie z výprav. Na jeho cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín. Zameriaval sa najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke či terénnom aute, ktorým prešiel po cestách-necestách stovky tisíc kilometrov.

Zo všetkých oblastí, ktoré navštívil, spomenieme napríklad Indiu (ktorú navštívil sedemnásťkrát), Nepál, Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Afganistan, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu, Mexiko, Kanadu, Indonéziu, Gruzínsko, Nikaraguu, Vietnam, Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgizstan, Salvádor, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Brazíliu, Filipíny, Kambodžu, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana predznamenávajú profesionálnu úroveň fotografií, ktoré uvidíte.

Informácie o všetkých plánovaných premietaniach nájdete na wck.slobodnaeuropa.sk.