WCK v Trnave: Patagónia

Typ eventu
Prednáška
dátum
20. 10. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
Vstupné: — 4 EUR

Spevák kapely Slobodná Európa, Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta mnohé svoje zážitky a fotografie z výprav.

Tentoraz predstaví PATAGÓNIU, krajinu divokých fjordov, obrovských ľadovcov, vysokých vulkánov, pionierskych dediniek a nádherných tyrkysových horských jazier, ešte takmer nedotknutú turizmom.

Jedna z najkrajších a najodľahlejších ciest sveta, 1240 km dlhá Carretera Austral, vedúca divočinou južného Čile cez rozľahlé panenské dažďové pralesy a viac ako 20 patagónskych národných parkov, ktorú začal stavať Augusto Pinochet v 70-tych rokoch a bola dokončená až v roku 2003. Krajina divokých fjordov, obrovských ľadovcov, vysokých vulkánov, pionierskych dediniek, nádherných tyrkysových horských jazier, ešte takmer nedotknutá turizmom. Aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

MILOSLAV LÁBER – WHISKY
Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 80 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách stovky tisíc kilometrov.

Vstup na toto podujatie je povolený podľa COVID protokolu OTP návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVIDu.