Workshop pre deti: Pohľad zdola hore, zhora dole

Typ eventu
workshop
dátum
07. 04. 2024
čas
14:00
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
predpredaj: 5 €, v deň podujatia: 5 €

Pozývame deti na prvý galerijno-výtvarný workshop, ktorý sme pripravili k aktuálnej výstave Veroniky Kurcinovej 128 cm.

Výstava vznikla na podnet jej autorskej knihy Pohľad zdola. Pomocou ilustrácií, fotografií a citátov s veľkou dávkou nadhľadu a humoru zachytáva to, ako vidí svet z jej uhla a tiež to, ako na jej hendikep reaguje okolie. Meria totiž presne 128 cm.

Workshopu bude predchádzať krátka komentovaná prehliadka, na ktorej sa deti zoznámia s výstavou 128 cm a dokážu tak lepšie pochopiť jej tému a základnú myšlienku. Dôležitým bude zážitok a priamy kontakt s umeleckým dielom, ktorý bude impulzom pre ďalšiu spoločnú aktivitu.
Cieľom je pomocou edukačno-výtvarnej aktivity vzbudiť u detí záujem o rôznorodosť a rozmanitosť nášho okolia a ľudí, ktorí v ňom žijú. „Jednou z motivácií, ktoré som pri jej tvorbe mala, bola snaha ukázať zdravým ľuďom, ako my, ktorí máme hendikep, žijeme. Ale zároveň som chcela aj hendikepovaným ukázať, aby svoje postavenie dokázali brať s nadhľadom,” hovorí autorka výstavy.
Okrem zážitku si so sebou deti odnesú poznanie a „iný” pohľad na svet, na ktorý sa dá pozerať z viacerých uhlov a perspektív. Workshop ich naučí, ako byť aspoň o kúsok ohľaduplnejší k svojmu okoliu a ako vidieť realitu inými očami.

Workshop bude prebiehať priamo v Čepan Gallery.
Workshop je vhodný pre deti od 8 rokov. Kapacita 10 detí.

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.
Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.