Workshop: Vyvolaj si fotku z mobilu

Typ eventu
Workshop
dátum
26. 06. 2021
Miesto
Malý Berlín
Organizátor
Malý Berlín
Vstupné
5 Eur

Po dlhej odmlke a nekonečnom presúvaní konečne prišiel čas na workshop Vyvolaj si fotku z mobilu! Ak ste už raz boli zaregistrovaní, je potrebné tak urobiť znova.

Vyvolajte si vlastné fotografie priamo z mobilu. Zúčastnite sa workshopu, ktorý je ideálnym pre zamilovanie sa do analógového procesu vyvolávania fotografií. Z malej sály sa na jedno poobedie stane tmavá komora.

Lektorka Ema Lančaričová vám priblíži celý proces vyvolávania fotografií a fungovania tmavej komory. Následne si vyhrnieme rukávy a pustíme sa do manuálnej práce – zmysly nám opantá pach vývojky a ustaľovača. Stačí si priniesť smartfón s fotografiami. Použiť môžete aj fotky, ktoré si naň odfotíte na mieste.

Z workshopu si odnesiete vlastné fotografie, vstupné pokrýva fotopapier a chemikálie pre analógové vyvolávanie

Počet účastníkov: 12

Ema Lančaričová
je vizuálna umelkyňa, pracujúca najmä s analógovou fotografiou. Médium fotografie je pre ňu primárnou témou a pýta sa čo je to fotografia a čím je fotografia dnes. Tvorbu stavia na filozofickom kontexte a experimentálnom prístupe. Workshopy sú pre ňu spôsob ako priblížiť niektoré z týchto prístupov medzi ľudí – či už historické fotografické techniky alebo nové spôsoby práce s analógovou fotografiou.

Viac informácií – www.emalancaricova.com.

Vstup na podujatie je možný len s respirátorom.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.
Za podporu ďakujeme aj mediálnym partnerom: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.